Прийом препаратів з тестостероном може спровокувати тромбоз

Прийом препаратів з тестостероном може спровокувати тромбоз Досі було відомо, що при прийомі лікарських препаратів з тестостероном може розвиватися такий стан, як полицетамия - збільшення еритроцитів в одиниці об'єму.

Наслідком полицетамии, в свою чергу, може бути розвиток тромбозу.

Проте останнім часом все частіше почали надходити дані про тромбоз, не пов'язаному з поліцитемією.

У зв'язку з цим Адміністрація з контролю за продуктами і ліками США (FDA) прийняла рішення про розширення переліку можливих небажаних побічних діях тестостероносодержащих препаратів.

Тепер FDA вимагає від виробників фармакологічних препаратів вказувати в інструкціях по застосуванню всіх схвалених тестостероносодержащих препаратів, що прийом таких лікарських засобів може стати причиною підвищеного ризику венозного тромбозу, тромбозу глибоких вен і легеневої емболії.

Експерти відзначають, що розміщення застереження не позначиться на роботі з оцінки можливого ризику інсультів, інфарктів або смертельних випадків серед пацієнтів, які приймають тестостерон, так як мова йде про венозному тромбозі.
Додати коментар