Доза парацетамолу для дітей

Медикаментозне жарознижуючий засіб Парацетамол користується в населення великою популярністю, що цілком заслужено: ліки відрізняється низькою ціною і ефективністю. Але останнім часом, саме у зв'язку з широким застосуванням, почастішали випадки передозування та отруєння Парацетамолом. Причому особливо це стосується дітей, хоча отруєння цілком можливо і у дорослих.
Передозування Парацетамолом отримати досить легко. При цьому передозування викликає досить важкі наслідки. Ось чому дуже важливо дотримуватися потрібні дози, щоб захистити дитину від ускладнень і небажаних негативних наслідків.
Торгові назви препарату Парацетамол – Панадол, Еффералган, Калпол, Флютабс та інші. Для дітей парацетамол представлений у вигляді сиропу 120-160 мг в 5 мл сиропу і свічок 50-150 мг. Цей вид Парацетамолу позиціонується, як більш нешкідливий і може застосовуватися грудними дітьми . У таблетках парацетамол по 200 і 500 мг може бути використаний тільки дітьми старше 6 років.
Якщо приймати Парацетамол відповідно до інструкції, він не принесе ніякої шкоди, що не можна сказати про прийомі великих доз препарату. Доза Парацетамолу для дітей до 14 років становить на 1 кг ваги 10-15 мг через кожні 6 годин, не частіше. Таким чином, добова доза препарату Парацетамол без ризику отримати побічні ефекти та ускладнення становить на 1 кг ваги 60 мг з прийомом ліків до 4 разів за добу. Парацетамол починає діяти через 05-1 годину після прийому і продовжує діяти протягом 4 годин.
Передозування препаратом Парацетамол може в результаті призвести до серйозних порушень роботи печінки і нирок. Причому, більш схильні побічним діям діти молодше 5 років, ніж діти старшого віку і дорослі. Важливий фактор для роботи печінки – наявність і кількості їжі в шлунку на момент прийняття препарату. Разова доза, небезпечна для дитини і може викликати передозування – більше 150 мг на 1 кг ваги, тобто більше 1501500 мг в день при вазі дитини 10 кг і більше 3000 мг в день при вазі дитини 20 кг.
Додати коментар