Колдрекс - застосування

Колдрекс — комбінований медикаментозний препарат, що відноситься до фармакологічної групи препаратів для симптоматичного лікування гострих респіраторних захворювань.
Форма випуску : пігулки.
Склад: одна таблетка Колдрекс містить парацетамолу 500 мг, 25 мг кофеїну, фенілефрину гідрохлорид 5 мг, терпингидрата 20 мг, аскорбінової кислоти 30 мг., допоміжні речовини.

Фармакологічні властивості


Аскорбінова кислота підвищує опірність організму до впровадження інфекції, заповнюючи відсутній при грипі та застуді вітамін С.

Парацетамол має жарознижуючу і знеболюючу дію.

Фенілефрин знімає набряк слизової оболонки носоглотки і пазух, що сприяє полегшенню дихання.

Кофеїн володіє загальним тонізуючою властивістю.

Спосіб застосування, дозування


Колдрекс призначається дорослим і дітям з 12 років. Доза становить 2 таблетки 2-4 рази на добу. Дітям віком до 12 років Колдрекс застосовувати з обережністю і не більше 1 таблетки. Рекомендовану дозу перевищувати не можна. Тривалість прийому — не більше п'яти днів, а у разі потреби (при збереженні симптоматики) проконсультуватися з лікарем.

Показання до застосування


Колдрекс може бути показаний при простудних захворюваннях для усунення симптомів застуди та грипу: головний біль, високої температури, гарячкового стану, м'язових і суглобових болів, утруднення дихання внаслідок закладеності носа, біль у горлі та носових пазухах.

Побічні ефекти


Колдрекс досить добре переноситься за умови дотримання дозування та тривалості застосування. Парацетамол рідко може давати алергічні реакції (кропив'янка, шкірний висип, ангіоневротичний набряк), порушення картини крові.
Фенілефрин може викликати нудоту, головний біль, незначне підвищення артеріального тиску, серцебиття (проходить після відміни препарати).









Передозування


При передозуванні необхідна негайна медична допомога, навіть у разі задовільного самопочуття. Симптоми передозування: біль у шлунку, блювота і нудота, підвищення пітливості , блідість шкіри, аритмія. Через одну-дві доби починає визначатися ураження печінки, після чого розвивається тяжка печінкова недостатність, кома.
Лікування передозування: термінове промивання шлунка, бажано не пізніше чотирьох годин після великої дози препарату. Специфічний антидот при отруєнні парацетамолом — ацетилцистеит.

Протипоказання


Протипоказаннями є:

  • вагітність, лактація,

  • порушення роботи нирок і печінки,

  • захворювання крові,

  • генетично відсутній глюкозо-6-фосфат дегідрогенази,

  • тиреотоксикоз ,

  • гіпертонія, цукровий діабет,

  • одночасне застосування інших парацетамолосодержащих препаратів, надчутливість до компонентів препарату.
  • Додати коментар