Гель Кетопрофен

Гель Кетопрофен
Одне з найпопулярніших місцевих знеболювальних - гель Кетопрофен. Насправді кетопрофен є головним діючою речовиною й у таких ліках, як Фастум-гель, Быструмгель і подібних, просто їх назва покликане охарактеризувати швидкодію кошти, щоб привернути увагу покупця. Важливо знати, чим відрізняється гель Кетопрофен від аналогів, і які свідчення і протипоказання у цього ліки.

Показання до застосування Кетопрофену


Кетопрофен це похідне пропиновой кислоти, належить до нестероїдних протизапальних засобів і діє за стандартною схемою. Він сприяє виробленню циклооксигенази, яка, в свою чергу, пригнічує простагладины. Якщо сказати простіше - зменшує набряклість і знімає запалення і біль в місці удару, травми, спазму м'язів, або в ушкодженому суглобі. Слід зазначити, що в першу чергу це ліки має анальгитический ефект, на процес відновлення і лікування його вплив мінімально і починається тільки на третій день застосування препарату. А ось в якості знеболюючого Кетопрофен багато разів ефективніше більшості інших коштів. Зона застосування засобу дуже широка:

  • порушення опорно-рухового апарату;

  • м'язові болі при ревматизмі і травмах;

  • посттравматичні запалення сухожиль, суглобів і м'язів.


  • Кетопрофен-гель, інструкція якого досить докладно описує особливості застосування препарату, використовується при лікуванні наступних захворювань:

  • подагра і суглобовий синдром;

  • ревматоїдний і псоріатичний артрит;

  • остеоартроз і остеохондроз;

  • радикуліт;

  • ішіас;

  • бурсит;

  • люмбаго ;

  • запальні ураження зв'язок і сухожиль.


  • Препарат необхідно приймати 3 рази в день по 1-2 сантиметри. Ні в якому разі не можна наносити засіб на уражену шкіру з ранами, виразками, подряпинами, уникати близькості слизових.

    Аналоги гелю Кетопрофен


    Як ми вже говорили, на основі речовини кетопрофен проводиться безліч знеболюючих гелів і мазей. Це такі препарати, як:

  • Флексен;

  • Фламекс;

  • Оки;

  • Кетоспрей;

  • Фастум-гель;

  • Валусал;

  • Кетонал;

  • Артрум;

  • Быструмгель;

  • Артрозилем та інші.


  • Оскільки склад всіх цих засобів ідентичний, відрізняється лише процентне співвідношення кетопрофену, великих відмінностей у використанні немає. Традиційно, більше довіри викликають іноземні:

  • Атрозилен;

  • Феброфид;

  • Кетонал.


  • Однак і ціна цих препаратів вище, ніж у Артрума.
    Гель Кетопрофен, склад якого повністю повторюють і такі препарати, як Кетопрофен-верті гель від російської компанії Верті і Кетопрофен ЕСКОМ, може викликати шкірний дерматит у дуже рідкісних випадках і практично не має протипоказань. А ось Кетопрофен Форте, в якому на відміну від препарату Кетопрофен гель, 5 мг кетопрофену, а не 2.5 мг, потрібно використовувати з більшою обережністю.
    Застосування цього ліки протипоказано людям з порушенням функцій нирок і печінки, вагітним жінкам та в період годування груддю, а також дітям до 12 років, алергікам і людям з різного роду захворюваннями шкіри.
    Гель Кетопрофен
    Втім, кетопрофен практично повністю виводиться з організму нирками, тому небажані побічні реакції на препарат практично відсутні.

    Особливості застосування препарату Кетопрофен-гель


    Перед тим як приступити до лікування зазначеним засобом, зверніть увагу на особливості його використання:

  • Потрібно уникати потрапляння в очі і на слизові оболонки.

  • Рекомендується мити руки після нанесення гелю на шкіру.

  • Уникати попадання сонячних променів на оброблену ділянку шкіри.

  • Не наносити під окклюзивные пов'язки.


  • Також препарат може підсилити ефект від непрямих антикоагулянтів і деяких кумаринів.
    Додати коментар