Гормональний збій після прийому протизаплідних

Гормональний збій після прийому протизаплідних
Давно не секрет, що прийом гормональних протизаплідних засобів може мати цілий перелік негативних наслідків. Патологічні порушення виникають як безпосередньо під час прийому, так і після відміни препарату.
Найбільш часта проблема, з якою стикаються жінки після тривалого прийому протизаплідних таблеток, - це гормональний збій.

Гормональний збій після скасування протизаплідних



Гормональний збій після скасування протизаплідних препаратів - цілком зрозуміле явище, яке найчастіше пов'язано з природними процесами перебудови організму.
Зазвичай на відновлення гормонального збою, викликаного припиненням прийому протизаплідних засобів, потрібно від одного місяця до року. Цей період не виключає ймовірність настання вагітності, а також може супроводжуватися такими симптомами:

  • Затримка або ж, навпаки, занадто часті менструальні кровотечі. Дані порушення зумовлені відсутністю надходження гормонів ззовні. Якщо ж цикл не відновлюється протягом досить тривалого часу потрібно звернутися до лікаря, щоб встановити точну причину того, що відбувається. Також цілком можлива вагітність.

  • Крім репродуктивної стресу зазнає і нервова система. Нерідко жінки після скасування оральних контрацептивів стають більш дратівливими, відзначають перепади настрою, скаржаться на погане самопочуття.

  • Якщо до початку прийому протизаплідних засобів у жінки була проблемна шкіра з наявністю комедонов і вугрової висипки , а також жирне волосся, то, швидше за все, всі ці неприємні моменти повернуться до неї знову.

  • Початок активної роботи яєчників у деяких випадках супроводжується больовими відчуттями внизу живота.



  • Гормональний збій при прийомі протизаплідних



    Як правило, гормональних збоїв при правильному і постійному прийомі протизаплідних таблеток не виникає. За винятком перших 2-3 місяців після початку прийому, так як протягом цього часу жіночий організм звикає до нового режиму роботи.
    Додати коментар